خزرنگاه

همایش سالانه امر به معروف و نهی از منکر_ مازندران در ساری

منبع: خزر نگاه
عکاس: عکاس:ابراهیم فلاح

به گزارش تسنیم، آیت‌الله نورالله طبرسی در همایش سالانه امر به معروف و نهی از منکر مازندران اظهار داشت: طبق فرمایش مقام معظم رهبری بزرگ‌ترین معروف‌ها در درجه اول عبادت است. از ایجاد نظام اسلامی و حفظ نظام اسلامی و این امر به معروف است.
وی افزود: آمرین به معروف و ناهیان از منکر اخلاق خدا را در جامعه پیاده می‌کنند که باید قدردان آنان باشیم.
طبرسی گفت: وقتی برای سرعت در زمینه رانندگی دوربین نصب می‌شود بایددلسوزان و آمرین به معروف و ناهیان از منکر باید بیشتر تلاش کنند که قانون حمایت از آنان نیز نوشته شد.
امام جمعه ساری خاطرنشان کرد: در زمینه امر به معروف و نهی از منکر باید وزارتخانه ای ایجاد شود تا بتواند مانند سایر فعالیت‌ها فکر و فرهنگ و نظام اسلامی را سامان دهند.
وی افزود: امروزه این فریضه کمرنگ شد که بایدبدانیم چگونه و به چه نحو و شیوه ای این فریضه را انجام دهیم و این واجب کفایی را به درستی انجام دهیم و اجرای آن با تذکر لسانی آغاز می‌شود.
امام جمعه ساری بیان کرد: محرم ماه معروف است و امام حسین (ع) الگوی عملی ما بوده که باید در تمام زمینه فعالیت‌ها ویژگی‌های این امامان را سرلوحه زندگی قرار دهیم.
طبرسی با بیان اینکه عزاداری‌ها شعار امامت است گفت: در راه عاشورا باید نحوه عزاداری و آرایش عاشورایی را اصلاح کنیم ما عزاداری‌ها را قبول داریم اما برخی رفتارها مانند قمه‌زنی و علامت‌گردانی نباید اجرا شود زیرا موجب سو برداشت و سو استفاده دشمنان از اسلام می‌شود.
نماینده ولی فقیه در مازندران افزود: رفع مشکلات مردم و رفع مسائل ارباب رجوع معروف و برخی فعالیت‌ها مانند بی حجابی، برخی فعالیت مالی بانکها ربا و منکر است که باید اقدام صحیح انجام شود.
طبرسی گفت: مازندران دیار علویان است و سالانه ۲۰ میلیون مسافر به این استان سفر می‌کنند که در زمینه فرهنگی همه باید احساس مسئولیت کنند.
وی بیان کرد: مداحی در عزاداری لازم است اما استفاده از برخی ادبیات درسطح پایین، خرافات و بدعت‌ها باید زدوده شود و همچنین نماز ظهر عاشورا باید با شکوه برگزار شود.
در پایان از خادمان امر به معروف و نهی از منکر استان با اهدای جوایزی تجلیل شد.

درباره اکبر قاسم پور

ارسال دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نمی شود.فیلد های علامت گذاری شده الزامیست. *

*