خزرنگاه

پیش همایش هشتمین اجلاس بین المللی دهه غدیر در ساری

منبع: خزر نگاه
عکاس: عکاس: اکبر قاسم پور

پیش همایش علمی تخصصی هشتمین اجلاس بین المللی دکترین جهانی دهه غدیر و دهکده جهانی معرفت با حضور حجت‌الاسلام علی شیرازی نماینده ولی فقیه در سپاه قدس در سالن هلال احمر مازندران برگزار شد.
به گزارش تسنیم ، حجت الاسلام محمود نظری در پیش همایش علمی تخصصی هشتمین اجلاس بین المللی دکترین جهانی دهه غدیر و دهکده جهانی معرفت در سالن هلال احمر مازندران اظهار داشت: غدیر فرصتی به تمام ادیان عالم بوده که با تفاهم، تعاون،همدلی و همفکری در راستای حرکت بزرگ غدیر به گفت‌وگو بپردازیم.
وی افزود: بشر امروز نیاز به شناخت دارد و غدیر می‌تواند در شناخت و افزایش معرفت جهانیان تاثیرگذار باشد.
نظری گفت: غدیر همان فرهنگ توحیدی،عقلانی و اندیشه پردازی سال‌های آینده است که ستاد دهه غدیر در دو سه دهه اخیر حرکت اجتماعی خوبی را به منصه ظهور رسانده است.
وی گفت: غدیر برای شیعه،سنی، جوامع بین الملل بوده و عمل مولای متقیان می‌تواند الگویی برای زماداران و حکومتداران جهان باشد و امروز چون جوامع ملل شناخت ندارند دچار عناد، دشمنی و نفاق شدند که ستاد دهه غدیر با دانشگاه مذاهب امسال در کارگروه تلاش دارد فرهنگ غدیر و عاشورا را تقویت کند زیرا غدیر همان استمرار توحید و نبوت است.
نظری بیان کرد: واقعه غدیر یک اصل توحیدی، دینی ،جهانی و عقلانی و وجدانی در جامعه بشری بوده که از نظر نخبگان، اساتید، فرهنگیان و دانشجویان جهت نیازمندی دنیای امروز در پیشرفت هدف و یک ارزش، غدیر نهادینه شود استفاده می‌کنیم و فراخوان مقالات نیزدر این زمینه صادرشد تا شاهد فرهنگ علوی در جهان باشیم.
موسس و بنیانگذار دهه غدیر گفت: بشر برای هدایت شدن آفریده شده و هدایت یعنی در مسیر درست رفتن بیراهه نرفتن است.
نظری افزود: پیامبران و اولیا برای هدایت کامل و رشد تکاملی بشر مبعوث و انتخاب شدند که مهم‌ترین بحث این است که حاکمان به مردم ظلم نکنند.
وی بیان کرد: بشر در سایه دین اسلام به هدایت درست و اصولی و تکامل دست می‌یابد که باید تمام ویژگی علی(ع) و واقعه غدیر و ولایت ایشان در جهان به درستی نهادینه شود.

=۱۹

درباره اکبر قاسم پور

ارسال دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نمی شود.فیلد های علامت گذاری شده الزامیست. *

*